Що таке мансардне вікно

Серед ключових умов успішного облаштування житлового горища – забезпечення доступу природного світла, що досягається за рахунок правильно підібраного скління. Сучасні технології дозволяють створювати конструктивні рішення для будь-яких типів покрівель, власнику будинку залишається лише проаналізувати варіанти та зробити вибір. Детальніше про те, що таке мансардні вікна, з яких компонентів вони складаються, яким вимогам мають відповідати, розповість наша стаття. Покупцям важливо знати особливості таких систем, щоб грамотно обладнати віконний отвір і уникнути таких неприємностей:

  • заклинювання стулок та інші поломки, що виникають протягом перших двох років експлуатації;
  • накопичення конденсату;
  • погіршення мікрокліматичних характеристик приміщення через погану термоізоляцію.

Що таке мансардне вікно

Активно використати простір горищ у нашій країні почали порівняно недавно – раніше там просто зберігали непотрібні речі. Хоча у всьому світі, особливо на батьківщині мансард – у Франції, їх давно розглядають як додаткову корисну площу нерухомості. Характерною особливістю таких приміщень є похила поверхня стелі, яка додає інтер'єру оригінальності, але ускладнює вирішення питання освітлення. Облаштуванню віконних прорізів потрібно приділити максимум уваги, адже від цього залежатиме не тільки естетика, а й практичні властивості кімнати.

Навіть якщо площа невелика, все одно потрібно подбати про приплив сонячного світла. Мансардне вікно – це конструкція, яка встановлюється на схилі даху та адаптована до підвищених експлуатаційних навантажень, яким піддається через своє похило положення. Якісні віконні системи призначені для фіксації на покрівлі, надійно захищені від впливу несприятливих зовнішніх факторів: дощу, граду, снігу, сильного вітру, забруднень. Що стосується матеріалів та оздоблення, то тут все залежить від уподобань власника будинку або проекту забудови.

Із чого складається мансардне вікно?

Конструктивними елементами таких виробів є:

  1. Пластикова або виготовлена ​​з дерева рама. У першому випадку використовується ПВХ з металевим підсиленням, причому для мансарди підходять камери щонайменше з 3, а краще з 4 камерами. Дерев'яні рами виробляють з набірно-клеєного бруса, основою якого виступає ялина або сосна. У сталевих елементах немає необхідності – матеріал таким чином досить міцний, але для захисту від зовнішніх впливів поверхню обробляють антисептиком та лаком, а на зовнішні частини встановлюють алюмінієві накладки.
  2. Гідроізоляційний оклад. Вироби є сполученими між собою жолобами, що виконують функцію водовідведення по периметру вікна. Параметри окладу визначаються покрівельним матеріалом, а точніше – його висотою та типом, наприклад, для мідного даху алюмінієві моделі не підходять через ризик передчасного руйнування.
  3. Склопакет. Зазвичай, виробники вибирають однокамерні варіації з метою зниження навантаження на покрівлю.Щоб забезпечити хороші показники теплової ізоляції, простір між склом заповнюють аргоном або криптоном, а зовнішнє покриття роблять енергозберігаючим. Перед покупкою необхідно переконатися, що скло відповідає вимогам безпеки.

Чим мансардні вікна відрізняються від звичайних

Основне, що відрізняє такі віконні конструкції від стандартних, це місце установки. Фактично вони є частиною схилу даху, відповідно, повинні бути підготовлені до екстремальних навантажень, тому їх виготовляють із підвищеними вимогами до міцності, вологозахисту та зносостійкості. На відміну від звичайного вікна мансардні моделі:

  • оснащені склопакетами не нижче за третій клас безпеки;
  • мають покращені теплоізоляційні характеристики;
  • здатні витримувати сильні механічні дії;
  • обладнані спеціальним окладом, що гарантує герметичність системи;
  • мають протизламні властивості;
  • забезпечують ефективну звукоізоляцію;
  • допомагають досягти оптимальних показників утеплення приміщення.

На якому етапі будівництва рекомендується встановлювати мансардне вікно

З погляду економії грошей та зусиль на облаштування віконного отвору в мансарді розумніше зайнятися монтажем одночасно з проведенням покрівельних робіт, спочатку заклавши у проект будинку отвори у даху. Приступати до установки необхідно після підготовки кроквяної системи та фіксації утеплювача, але до того, як буде проведено укладання зовнішнього покриття (шиферу, металочерепиці і т.д.). Щоб уникнути проблем з вікном, надалі бажано звернутися для проведення робіт до фахівців, які знають будівельні нормативи та зможуть зробити інсталяцію максимально швидко. Для профілактики накопичення конденсату на склі під віконним отвором слід розташувати радіатор опалення.

Чи можна встановити мансардне вікно у існуючу покрівлю

Втілити в життя мрію про затишне приміщення, де буде комфортно перебувати взимку та влітку, можна навіть у тому випадку, якщо будинок вже збудований. На це потрібно в кілька разів більше зусиль і часу, а також знання розташування крокв і чітке дотримання технології виконання робіт. Потрібно врахувати при формуванні отвору, що його розмір повинен перевищувати розмір вікна на 4-5 см.

Особливості конструкції мансардних вікон

  1. Універсальність розташування – установка можлива практично будь-де покрівлі.
  2. Максимальна кількість проникаючого у приміщення природного світла.
  3. Можливість інтеграції вікна з іншими елементами освітлення та декору.
  4. Висока міцність матеріалів і надійність кріплень.
  5. Оснащення вікна спеціальним клапаном для забезпечення циркуляції повітря в кімнаті.
  6. Застосування виключно загартованого скла.

Типи мансардних вікон

Перед кожним домовласником стоїть складне завдання вибрати оптимальну конфігурацію віконної системи. Варіантів чимало:

  • світлові тунелі – гофровані алюмінієві труби з плафоном у стелі приміщення. Застосовуються переважно для комор, гардеробних та інших частин мансарди, де спостерігається дефіцит світла;
  • моделі із додатковим нижнім компонентом;
  • вікна із надставками, що виконують переважно декоративну функцію;
  • балконні конструкції, що відрізняються з'єднанням з частиною парапету;
  • карнизні модифікації – оптимальний варіант для горищ із великою висотою стінка.

Сподіваємось, наш огляд дав розуміння того, що таке мансардне вікно, так що вам буде неважко знайти оптимальну модель у каталозі компанії Алмет. Якщо виникнуть труднощі, наші клієнти завжди можуть розраховувати на професійну допомогу консультантів.

Комментарі

Написати коментар

Потрібен прайс?

Залиште свої контакти і ми пришлемо вам прайс на пошту.

Ви можете завантажити прайс нище за посиланням
Завантажити

Потрібен прорахунок?

Залиште свої контакти і ми зателефонуємо для детального прорахунку.

Дякуємо за заявку!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом