Як вибрати водостічну систему

Одночасно із спорудженням або реконструкцією будівлі необхідно подбати про відведення дощової води. Жолоба та труби потрібно підбирати дуже ретельно, адже будь-яка дрібниця може стати причиною серйозних проблем у майбутньому, наприклад, розгерметизації або незапланованих витрат на ремонт. Внутрішні та зовнішні, металеві та пластикові – у продажу є конструкції для замовників з будь-якими запитами та бюджетом. Розібратися, які водостічні системи краще для вашого будинку з урахуванням різних факторів, допоможе наша стаття. Ми розповімо докладно про необхідні комплектуючі, їх різновиди та особливості, а також дамо цінні поради від експертів.

Що таке водостічна система?

Актуальною проблемою при будівництві будь-якої будівлі є відведення талої води, і для її вирішення монтується водостічна система. До неї входять різні компоненти, закріплені у певній послідовності та дозволяють уберегти покрівлю від протікань та обвалення внаслідок накопичення снігу, льоду. Рідина прямує у вирву і за допомогою труб переміщається в місце стоку. Процес не потрібно контролювати, а варіативність конструктивних та колірних рішень дозволяє використовувати водостік та інші елементи як додаткові прикраси екстер'єру.

Якщо ви опинилися в ситуації, коли необхідно вирішити, який водостік вибрати, потрібно спочатку розібратися в класифікації. Асортимент величезний, але всі варіанти діляться за типом монтажу на зовнішні та внутрішні. Перші підходять для будинків зі скатними покрівлями і можуть фіксуватися до кроквяної системи або вітрової дошки. Вони легкі в обслуговуванні, недорогі та підходять для облаштування вже зведених будинків. Але при цьому не завжди їхній вигляд відповідає естетиці фасаду, а стійкість до впливу вітру не завжди виправдовує очікування.

Внутрішні моделі застосовуються в будівлях із плоскими покрівлями і дозволяють не перевантажувати фасадну частину, при цьому ефективно функціонують у будь-яку погоду і, як правило, припускають наявність кількох точок збирання води. Однак їх покупка обходиться недешево, монтаж можливий тільки в процесі будівництва і вимагає наявності спеціальних навичок.

Також водостічні системи ділять за формою на круглі (легкі та дешеві) та квадратні (надійні, але дорогі та потребують кваліфікованої установки).

Навіщо потрібні водостоки?

Системи водовідведення виконують одночасно кілька функцій:

  1. Не дають дощовій воді порушити цілісність та погіршити зовнішній вигляд стін.
  2. Захищають дах від пошкоджень.
  3. Виключають ризик руйнування фундаменту через пробоїни у вимощенні.
  4. Дозволяють створити гармонійну візуальну композицію.
  5. Економлять гроші та нерви власника, позбавляючи дорогих ремонтних робіт.

Враховуючи негативні наслідки, до яких призводить відсутність або неправильний монтаж елементів системи водовідведення, проектувальникам та власникам приватних додому життєво важливо зрозуміти, який водостік краще і не відтягувати з його закупівлею та встановленням.

Які фактори потрібно враховувати під час виборів водостічних систем?

Процес пошуку передбачає аналіз показників будівлі, де проводитиметься інсталяція. Значення мають:

  • конструктивні особливості покрівлі – чим більше стикових елементів та вигинів, тим складніше зробити розрахунок (якщо не співпрацюєте з професіоналом, то обов'язково робіть запас за продуктивністю);
  • кути схилу скатів;
  • площа даху – кількість талої води, що накопичується, прямо пропорційна розміру покрівлі. Якщо площа значна, доцільніше зробити два водостоки середнього діаметра, які відводитимуть воду ефективніше, ніж один великий;
  • кількість місць стоку, наприклад, на кожні 10 метрів жолоба з розмірами 125 на 90 повинна припадати щонайменше одна точка відведення води;
  • призначення будівлі – для господарських будівель немає сенсу купувати дорогі комплектуючі, а ось для житлового будинку краще підійдуть вироби середньої або високої цінової категорії, які мають довгий термін експлуатації, гарні захисні властивості та привабливий зовнішній вигляд;
  • специфіка оформлення фасаду;
  • кліматична зона, а точніше – обсяг атмосферних опадів.

Вибираємо матеріал для водостічної системи

Визначення кращого матеріалу – завдання першочергової важливості, й у ухвалення вірного рішення слід відповісти собі такі питання:

  1. Чи монтуватимете ви систему своїми руками або запрошуватимете професіонала.
  2. Скільки грошей готові витратити на водостік та супутні елементи.
  3. З якою метою використовується будівля.
  4. Наскільки важливим є гарний зовнішній вигляд виробів.

Прийнято ділити водостічні системи на пластикові та металеві. Далі розповімо докладніше про кожен із варіантів.

Пластикова водостічна система

Вироби з ПВХ підходять для інсталяції на будь-яких будинках і характеризуються доступною ціною. До переваг також слід віднести:

  • легкість;
  • мінімальні терміни монтажу та можливість його проведення без залучення майстра;
  • збереження первісних властивостей за температури повітря від +70 до -40 градусів Цельсія;
  • ефективний захист від ультрафіолетового впливу;
  • надійність та довговічність – експлуатувати такі водостічні системи можна протягом 10-15 років та довше;
  • швидкий ремонт – пластикові деталі не можна відновити на відміну від металевих, але вони недорогі, тому можна без проблем купити та встановити новий елемент замість деформованого;
  • відсутність корозії та проблем, пов'язаних з появою мікроушкоджень.

З мінусів можна назвати не надто велику механічну міцність, тому вони не справляються з лавиноподібним переміщенням снігу та льоду. Для підвищення стійкості до навантажень пластикові системи необхідно посилювати за допомогою спеціальних кронштейнів.

Металева водостічна система

Конструкції з металу, незважаючи на появу дешевших пластикових аналогів, не втрачають своєї популярності. Попит на них обумовлений такими особливостями:

  1. Тривалий період експлуатації – від 20 років до 100-120 залежно від металу, що використовується у виробництві.
  2. Різноманітність видів. У продажу представлена ​​продукція з полімерним покриттям, із сплаву цинку та титану, з алюмінію, з міді, а також із оцинкованої сталі. Покупці можуть вибрати матеріал, що ідеально відповідає їхнім потребам та бюджету.
  3. Здатність витримувати інтенсивні механічні навантаження.
  4. Величезна кількість доступних кольорів.
  5. Здійснення монтажу без розширювачів.
  6. Естетична привабливість, що дозволяє створювати унікальні фасадні композиції.

За всіх позитивних моментів водостічні системи з металу не можна назвати ідеальними. Вони коштують дорожче (заощадити вдасться, якщо співпрацювати безпосередньо з виробником) можуть виходити з ладу через корозію, яка з'являється після подряпин та інших дрібних пошкоджень, а також вимагають кваліфікованого монтажу.

Складові елементи водостічної системи

Ключовими у спорудженні водостоку є такі деталі:

  • жолоб;
  • труба;
  • вирва;
  • поворот ринви;
  • з'єднувач труб;
  • кронштейн;
  • заглушка;
  • обводи та трійники;
  • захисна сітка;
  • накінечник.

Опис та види комплектуючих для системи

Кожен елемент, який використовується для забезпечення водовідведення, має свою функцію:

  • жолоб відповідає за збирання води та переміщення до вирви;
  • лійка використовується як сполучний елемент між жолобом та трубою;
  • по трубах переміщається вода землі або дренаж;
  • трійники, хомути, обводи та інші кріпильні деталі дозволяють зафіксувати труби та обійти вигини фасаду;
  • заглушки не дають воді вийти у торцях жолобів;
  • листовловлювач мінімізує ризик попадання сміття;
  • наконечник задає напрямок потоку води.

Як правильно розраховувати діаметр труб

Зайнятися розрахунками можна самостійно або залучити до цього фахівця. У першому випадку потрібно точно знати площу схилу - на кожен квадратний метр даху припадає 1,5 кв. см перерізу, і якщо значення відповідає представленим у продажу діаметрам, то вибирають той показник, який більше.

Тепер вам відомо, як вибрати водостісну систему для приватного будинку, залишається лише проаналізувати каталог на нашому сайті та зробити вигідну покупку!

Комментарі

Написати коментар

Потрібен прайс?

Залиште свої контакти і ми пришлемо вам прайс на пошту.

Ви можете завантажити прайс нище за посиланням
Завантажити

Потрібен прорахунок?

Залиште свої контакти і ми зателефонуємо для детального прорахунку.

Дякуємо за заявку!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом