Види водостічних систем - повна інструкція від Almet

Види водостічних систем

Ефективна система відведення опадів із покрівлі необхідна у кожному будинку, і різноманітність варіантів дозволяє вибрати елементи з оптимальними характеристиками. Але для успішної покупки та монтажу необхідно знати, які бувають водостоки, чим вони між собою відрізняються, які краще підходять для певних умов експлуатації. Наш огляд дасть уявлення про основні типи та види комплектуючих, а також допоможе виділити вироби з відповідним співвідношенням практичних, естетичних властивостей та вартості.

Типи водостоків та їх відмінності

Щоб забезпечити видалення снігу, що розтанув, і дощової води з поверхні даху, необхідна сукупність компонентів, кожен з яких виконує певне завдання. Водостічні жолоби забезпечують спрямоване переміщення рідини до воронки, звідки вони потрапляють у труби та відводяться від будівлі (є варіанти накопичення води для технічних або побутових потреб). Їхня міцність і стійкість до несприятливих зовнішніх впливів визначають функціональність усієї системи, дозволяючи:

 • запобігати руйнуванню стін під впливом води;
 • убезпечити прибудинкову територію від падіння льоду та снігових мас;
 • виключити руйнування фундаменту через попадання всередину вологи;
 • контролювати процес руху водних потоків.

Монтаж водовідвідних труб, вирв і жолобів обов'язковий при зведенні будь-яких будівель, включаючи господарські будівлі, гаражі та літні кухні. При цьому існують заводські типи водостічних систем та саморобні комплектуючі.Перші виготовляються у чіткій відповідності до діючих будівельних нормативів, можуть комбінуватися між собою, варіюються за розмірами, виглядають красиво та мають тривалий термін служби. Другі створюються з підручних матеріалів і не радують довговічністю, але що найголовніше - не адаптовані до експлуатаційних навантажень, що покладаються на них. Якщо у вас немає досвіду та знань, намагатися зробити канали для відведення води недоцільно, краще звернутися до нашої спеціалізованої компанії та замовити потрібні деталі за цінами від виробника.

Ось кілька нюансів, які потрібно знати при виборі, монтажі та експлуатації водостоків:

 1. Які б труби та жолоби не використовувалися, потрібно подбати про встановлення снігозатримувача – він допоможе уникнути проломів при падінні з покрівлі великої кількості снігу.
 2. Найбільш надійними вважаються системи з максимальною кількістю елементів. Їх не доводиться ремонтувати протягом перших 8-10 років експлуатації.
 3. Установчі роботи проводяться тільки після ретельного очищення та перевірки цілісності покриття даху.
 4. Щовесни та осінь потрібно проводити очищення від сміття, навіть якщо є спеціальні решітки для утримання листя та сторонніх предметів.
 5. Після різких температурних перепадах взимку необхідно переконатися, що всередині системи не залишився замерзлий лід.

Види водостоків та водостічних труб залежно від конструкції

Орієнтуючись різні запити споживачів, виробники, включаючи нашу компанію, випускають системи у різному конструктивному виконанні.Кожен варіант має свої переваги:

 • внутрішній механізм водовідведення комплектується закріпленими на даху каналами, тоді як труби монтуються всередині фасадної групи або самої будівлі. У такому разі зменшується корисна площа, а сама інсталяція передбачає співпрацю з досвідченими майстрами, проте термін служби системи збільшується в кілька разів;
 • зовнішній водостік є сукупністю вертикально розташованих труб, які закріплені на стінах, і встановлених на даху жолобів. Переміщення води відбувається на землю, при цьому не доводиться витрачати багато часу та зусиль на монтажні роботи;
 • комбінований варіант передбачає розташування зовні кріплень, а всередині безпосередньо труб для переміщення дощової води. Такі водостоки вибирають, коли потрібно швидко завершити ремонтні чи будівельні роботи, але не зіпсувати екстер'єрну композицію.

Види водостоку та водостічних труб залежно від матеріалу

При виготовленні комплектуючих застосовуються полівінілхлорид, пластик та різні види металу (алюміній, сталь, титан, мідь, цинк). Коротко розповімо, чим відрізняються ці види водостічних систем:

 1. Металеві – проходять багатоетапний контроль якості та радують покупців поєднання надійності, нетоксичності, міцності та тривалого терміну експлуатації. Але такі водостоки схильні до корозії і мають велику вагу, тому можуть монтуватися не на всіх фасадах, до того ж, під час дощу вони сильно шумлять.
 2. Алюмінієві з полімерним покриттям – поєднують у собі стійкість до механічних навантажень та незалежність від температурних коливань, властиву металам, із відмінною хімічною захищеністю, якою володіє продукція з ПВХ;
 3. Пластикові – дуже легкі, тихі, не іржавіють та відрізняються прийнятною ціною, що робить їх все більш затребуваними як у забудовників, так і у приватних осіб.

Який з видів краще, сказати точно не можна, адже вибір залежить від бюджету, цілей покупки, призначення будинку та його висоти, а також площі та зміни покрівлі.

Види водостічних систем за різними характеристиками

Для спрощення пошуку прийнято виділяти певні групи водостоків за основними параметрами, а саме:

 • за обсягами води, що відводиться, системи бувають малими і великими, відрізняючись розміром воронок, жолобів і труб;
 • за типом жолобів бувають напівеліптичні та напівкруглі вироби (перші простіше монтуються, тому попит на них вищий);
 • по діаметру водовідвідні канали можуть змінюватись в межах 100-150 мм;
 • за комплектацією – за бажанням покупця до базового набору компонентів можуть бути додані всілякі допоміжні елементи;
 • за способом керування системою можуть бути ручними або електричними.

Пластикові водостічні системи: плюси та мінуси

Асортименти продукції з ПВХ постійно розширюється, як і інтерес до неї з боку споживачів. Від металевих водостоків їх відрізняють вигідна вартість та можливість встановлення на будинки з незвичайними фасадними рішеннями, у тому числі ті, де важливо уникнути навантаження фундаменту. З монтажем загалом може впоратися навіть непрофесіонал (якщо йдеться про інсталяцію у приватному будинку), причому на виконання робіт не доведеться витрачати більше одного дня. У списку плюсів також:

 • термін служби до 40 років;

 • швидка заміна деформованих деталей (ремонтувати пластикові елементи нема рації);

 • відсутність шуму при переміщенні води (навіть за сильного потоку);

 • жодного ризику розвитку корозії;

 • ергономічність.

Недоліками є обмежений робочий діапазон температур, ймовірність розгерметизації через старіння елементів ущільнювачів, а також не завжди достатня міцність.

Металеві водостічні системи: плюси та мінуси

Найбільшого поширення набули в останні роки елементи зі сталі та цинку, які:

 • є нешкідливими для здоров'я;
 • не деформуються при температурних перепадах та у сильний мороз;
 • здатні прослужити до 50 років та довше;
 • можуть бути пофарбовані у будь-які кольори за системою RAL;
 • придатні для ремонту за незначних змін форми;
 • •витримують інтенсивний потік води.

Мінуси теж є – це погана шумоізоляція, теплопровідність, значна вага та вища, ніж у пластикових виробів, ціна.

Замкнені та незамкнуті види водостічних систем

Наприкінці давайте розглянемо види водостоків залежно від особливостей установки, адже від технології монтажу залежить, як швидко вдасться завершити будівництво чи реконструкцію будівлі:

 • незамкнуті модифікації вимагають фіксації заглушок на краї ринв, оскільки їх конструкція передбачає наявність глухих ділянок;
 • замкнуті системи відрізняються розташуванням елементів по периметру споруди – їх не потрібно укомплектовувати заглушками, адже тупикові місця відсутні, а компоненти приєднані один до одного.

Чим складніший механізм водостоку, і чим незвичайніша архітектура будівлі, тим більша ймовірність скоєння недосвідченим монтажником помилок у процесі розрахунку та закріплення деталей. Краще не ризикувати ще раз і довіритися професіоналам. Компанія Алмет пропонує комплексний сервіс, який включає проектування, виготовлення водостоку за індивідуальними параметрами та проведення встановлення на об'єкті.

Комментарии

Написать комментарий