Що краще: металочерепиця чи бітумна черепиця - повна інструкція від Almet

Що краще: металочерепиця чи бітумна черепиця

Під час будівництва приватного будинку основним завданням є укладання якісної покрівлі. Від її міцності, надійності залежить якість життя власників, зовнішній вигляд будівлі. Що краще: металочерепиця чи бітумна черепиця? Обидва матеріали використовуються для настилу покрівель. Спробуємо їх порівняти та позначити фаворита.

Що краще: гнучка черепиця чи металочерепиця?

Металочерепиця підходить для односхилих, двосхилих дахів із простою геометрією. Покриття надійне, витримує механічні навантаження, монтується швидко та без зайвих складнощів. Варто дешевше, ніж м'які гнучкі покрівельні матеріали. Останні популярні для покрівель, де є складні переходи, а також підвищені вимоги до тепло- та гідроізоляції.

Що дешевше: металочерепиця чи бітумна черепиця?

Металочерепиця коштує дешевше в порівнянні з бітумним аналогом. Також варто врахувати витрати на оснащення покрівлі спеціальним килимом підкладки, що збільшує витрати на покриття даху приблизно на 35-40%.

Що дорожче: металочерепиця чи гнучка черепиця?

Сталеві покрівельні листи дешевші у закупівлі за 1 кв. м, ніж гнучкий матеріал. Якщо порівнювати вартість покриття, то виграватиме металочерепиця. Але варто також зважити на розмір відходів матеріалу. У м'яких листів цей показник дорівнює 5%, тобто. Майже весь куплений матеріал витрачається. Що стосується металевими листами величина може досягати позначки 40%.

Яка черепиця краща для дому?

Все залежить від потрібних експлуатаційних якостей. Бітумна практично не створює шуму під час дощу, не схильна до корозії, виглядає благородніше. Тепло- та шумоізоляційні властивості набагато вищі. Якщо котедж або вілла має складну форму покрівлі, краще вибрати саме м'які матеріали.

Для звичайного будинку з одно- або двосхилим дахом підійде металочерепиця. Вона обійдеться дешевше у закупівлі та при монтажі. Терміни експлуатації виробів можна порівняти. Єдиний мінус сталевих листів схильність до корозії.

Коротка характеристика металочерепиці

Щоб дізнатися, що краще: бітумна черепиця чи металочерепиця, важливо вивчити характеристики останньої.

Металочерепиця виготовляється методом холодного штампування, після чого її пропускають через згинальний верстат. Зверху виріб покривається цинком для запобігання корозії. Як зовнішній шар використовуються різноманітні полімерні покриття (пластизол, пурал, ПВХ і т.д.). Залежно від типу полімеру наносять шари різної товщини.

Листи випускаються у кількох типових розмірах, товщина металу 0,45-0,5 мм. Виробники пропонують продукцію у різних колірних виконаннях.

Якість бітумної черепиці та металочерепиці

Властивості сталевого матеріалу залежать від металу, дотримання технологічного процесу при виготовленні, від товщини і якості полімерного покриття, наскільки правильно виконуються вимоги по геометрії кінцевих виробів. Дешеві аналоги через 5 років починають облазити, вицвітають.

Бітумні покрівельні матеріали також бувають низькою якістю. Важливо, щоб основа у вигляді скловолокна, шар бітуму і базальтова крихта були надійно з'єднані між собою, і являли собою цілісний покрив.

Як зрозуміти, що краще: бітумна черепиця чи металочерепиця? Для відповіді на це питання необхідно порівняти обидва матеріали, визначити пріоритетні властивості та вже від них відштовхуватися у бік того чи іншого покриття.

Яка черепиця краща для покрівлі заміського будинку

Потрібно враховувати безліч аспектів:

  • новий будинок чи реконструкція старого;
  • форма даху;
  • вага покрівельного матеріалу. Для м'яких аналогів краще фундамент зміцнити, тому що вони більш важкі;
  • необхідні параметри з шумо- та теплоізоляції;
  • естетична привабливість;
  • безпека щодо снігу. Металочерепиця гладка, з неї сніг сходить швидко, потрібні снігозатримувачі. Для бітуму також обладнують дах захисними елементами, але шорстка поверхня не дає зісковзувати сніговим масам так швидко;
  • складність монтажу;
  • вартість 1 кв. м матеріалу та підсумкова сума робіт з укладання;
  • термін служби.

Найбільшою популярністю користується металочерепиця, тому що вона коштує дешевше, простіше в монтажі, має схожі характеристики по міцності з бітумною. Якщо підвищення ціни не значно, то м'яка покрівля виглядає набагато ефектніше та багатшим, особливо у застосуванні до заміського будинку.

Форма даху важливий параметр під час вибору

При виборі форма даху є вирішальним фактором. Якщо у вас проста одно- або двосхила покрівля без складних геометричних форм, або навіть плоска, підходять обидва варіанти. Хоча багато власників вважають за краще зупинятися на металочерепиці.

Коли в конструкції присутні башточки, бані, безліч скатів, є шпилі - вибір однозначний, тільки бітум. Саме м'який матеріал дозволить зробити якісні роботи по настилу всієї покрівлі.

Яка основа та кроквяна система потрібна під кожен з покрівельних матеріалів

Перед тим як визначитися з покупкою та вибрати, що краще металочерепиця чи бітумна черепиця, опишемо основи монтажу у кожному випадку.

М'яка покрівля це фактично склополотно, залите бітумом і посипане гонтом. Укладання краще проводити в суху теплу пору року (весна, осінь). При негативних температурах матеріал стає крихким, а за високих розм'якшується. База має бути суцільною. Для її формування крокви обшиваються листами фанери або плитами OSB. Це створює додаткову тепло- та шумоізоляцію, збільшується надійність опорної конструкції. Тобто. в результаті саме укладання стає більш трудомісткою, вартість 1 кв. м зростає, оскільки використовуються додаткові елементи. Також дерев'яну основу слід обробляти антисептичними засобами.

Для металочерепиці достатній крок крокви 80 см. Обрешітка може бути різною. Роботи проводяться в будь-яку погоду, але для зручності доцільно вибирати теплу пору року, безвітряний день. Кріплення проводиться спеціальними шурупами з гумовими або поліпропіленовими прокладками. Краще вибирати модульні варіанти, ніж листовий аналог, так менше витрати.

В якій покрівлі довше термін експлуатації

Цей параметр залежить від виробника, товщини металу, виду полімерного покриття. Виробники озвучують такі цифри: для металочерепиці 10-50 років, бітумного матеріалу 15-70 років. Гарантійний термін другого варіанта набагато більше, близько 30 років. М'яка покрівля не схильна до корозії. При механічному пошкодженні легко піддається ремонту та відновленню.

За необхідності придбати металочерепицю високого класу ознайомтесь із пропозиціями в каталозі компанії Almet. Індивідуальний вибір, великий вибір, доступні ціни.

Комментарии

Написать комментарий