Як класти металочерепицю - повна інструкція від Almet

Як класти металочерепицю

Металочерепиця практичний і популярний матеріал, що відрізняється хорошими характеристиками міцності, великим вибором варіацій і доступною ціною. Придбати продукцію для укладання покрівлі свого будинку чи іншої будівлі можна на сайті компанії Almet. Технологія монтажу покрівельних матеріалів проста, якщо знати нюанси роботи. Опишемо особливості процесу, а також як класти металочерепицю правильно.

Як правильно виставити перший лист металочерепиці на даху?

Перший лист виставляється по торцю даху із закріпленням саморізом на краю коника та біля карниза. Обов'язково потрібно врахувати карнизне звисання (35-40 мм). Наступний кладеться внахлест або підкладається під перший. Другий варіант надійніший, оскільки досягається краща герметичність на стиках. Іти можна як праворуч, так і зліва направо. Кому як зручніше.

Як укладати листи металочерепиці?

Листи черепиці оснащуються капілярною канавкою. Вона потрібна для того, щоб дощова вода або талий сніг вільно стікали з даху. При укладанні її перекривають наступним листом. Схему розташування матеріалу вибирають заздалегідь.

В якому порядку укладати металочерепицю?

Процес монтажу починається з вирівнювання першого листа на лінії карниза. Часто майстри використовують блочне кріплення. Що це означає? До 1-го листа стикують другий, але не закріплюють до решетування. Далі аналогічним способом третій та четвертий. Потім отриманий блок вирівнюють щодо карниза, кріплять до решетування. На кожен квадратний метр йде приблизно 6-8 кріпильних елементів.

При укладанні даху в кілька рядів порядок трохи відрізняється. Спочатку кладуть перший лист, над ним другий. Вирівнювання та з'єднання проводять по торцю. Далі біля першого монтується третя, а над ним четверта і т.д.

Як правильно робити нахльостування металочерепиці?

Нахльостування між сусідніми листами становить дві хвилі металочерепиці. Стикування між нижнім і верхнім рядом дорівнює 10-15 см, робиться для уникнення протікання.

Як укладати металочерепицю своїми руками

Якщо заздалегідь розібратися з перебігом робіт, то класти металочерепицю не так вже й складно. Операція може виконуватись самостійно, своїми руками. У бригаді має бути не менше двох людей, що забезпечить якісне виконання укладання.

Загальна технологія включає такі процеси:

 1. Підготовка основи.

 2. Підйом сталевих листів на дах за допомогою саморобних лагів або транспортних ременів.

 3. Визначення схеми монтажу. Якщо один ряд монтується, то вирівнювання по карнизу. Використовується блочне кріплення до решетування по 3-4 елементи. При монтажі в кілька горизонтальних рядів вирівнювання проводять по торцю. Особливу увагу приділяють стикування листів по довжині.

 4. Саморізи вкручуються в підошву хвилі під піднесенням. Так вони дуже непомітні. Потрібно стежити за тим, щоб елементи входили в лати під прямим кутом. Важливо щільно прикрутити, але не перестаратися.

 5. Після укладання покрівлі кріплять додаткові елементи тримачі для водостоку, снігу, розжолобків і т.д.

 6. Фінальний етап видалення сміття, металевої стружки, що утворилася під час свердління сталі. Обробляє з'єднання антикорозійними засобами.

Скільки потрібно металочерепиці та як її вибрати

Перед тим, як покласти металочерепицю, необхідно розрахувати кількість витратного матеріалу, а також вибрати правильний покрівельний настил. Які враховуємо фактори:

 • розрахувати площу даху. Якщо одно- або двосхила покрівля з простою геометрією, складнощів виникнути не повинно. За наявності складної конфігурації слід користуватися особливими формулами;

 • розрахунок кількості матеріалу слід проводити з огляду на те, що монтаж проводиться внахлест. Також потрібно додати запас у 10-15% мінімум. Допомогти з обчисленнями можуть менеджери компанії, де ви плануєте придбати матеріал;

 • при виборі необхідно звертати увагу на товщину сталевого листа, тип цинкового та полімерного покриття, наявність/відсутність капілярної канавки;

 • доцільно замовляти продукцію у великих виробників, що надають сертифікати якості на товар;

 • при прийомі обов'язково зробити огляд щодо відсутності сколів, подряпин, тріщин, прогинів. Захисна плівка має бути цілою, колір відповідати заявленому в товарному чеку.

При замовленні підбирайте оптимальну довжину листа, щоб було простіше монтувати, і параметр відповідав даху.

Підготовка основи під металочерепицю

Як основа виступає решетування, яке можна виготовити власними руками. Для цього використовують дерев'яні бруски розміром 50х50 мм або дошки 25х100 мм. Дерево має бути цілісним без дефектів. Попередньо оброблене антисептичними засобами. Крок укладання решетування повинен дорівнювати відстані між хвилями. У карниза він може бути менше на 3-4 см. Навколо димарів, розжолобків, бруси укладаються суцільним шаром. Вся конструкція монтується поверх покрівельного пирога (пароізоляція, утеплення, гідроізоляція). Як гідроізоляційний шар іноді використовують руберойд. Бюджетний варіант. Але слід стежити, щоб частинки бітуму не потрапили на полімерний шар черепиці, інакше вона буде пошкоджена.

Що знадобиться для укладання металочерепиці?

Для початку робіт знадобиться сам матеріал, елементи кріплення, ножиці по металу для підрізання, ряд вимірювальних приладів (рулетка), шурупокрут, транспортувальні лаги. Майстер повинен бути у спецодязі, м'якому взутті, щоб не пошкодити черепицю.

Інструкція з укладання металочерепиці

Загальна технологія включає низку послідовних кроків:

 1. Підготовка основи (решетування).

 2. Підйом черепиці на дах по 1-2 листи.

 3. Кріплення першого листа до ковзана та карниза.

 4. Стикування 2-го, 3-го та 4-го до 1-го для утворення блокової конструкції.

 5. Вирівнювання блоку по карнизу.

 6. Кріплення саморізами по периметру, в місцях з'єднання до решетування. Внизу по карнизу фіксація у кожній хвилі (впадині).

 7. Дотримання регламентованого нахльосту.

 8. Облаштування інших покрівельних елементів розжолобка, ковзана, торцевої планки тощо.

 9. Чищення даху від сміття. Обробляє місця з'єднання антикорозійними засобами у вигляді аерозолю.

Інструкція зрозуміла. При належній підготовці, будівельних навичках та відповідному інструменті виконати роботи доступно за короткий проміжок часу.

Розрахунок необхідної кількості листів металочерепиці

Візьмемо приклад односхилої покрівлі. Найбільш зручними для монтажу є листи завдовжки 4-5 метрів. Для розрахунку достатньо виміряти відстань між карнизом та ковзаном, а також їхню довжину. За техдокументацією дивимося корисну ширину листа. Щоб було простіше рахувати, довжина ската дорівнюватиме довжині листа. Таким чином, для визначення кількості листів потрібно довжину коника розділити на корисну ширину черепиці та помножити на 2 (оскільки у нас два скати).

При необхідності фахівці інтернет-магазину Almet допоможуть не лише з вибором якісного товару, але й здійснять необхідні розрахунки. Так ви точно знатимете точну кількість аркушів.

Комментарии

Написать комментарий