Чим пофарбувати сендвіч-панель - повна інструкція від Almet

Чим пофарбувати сендвіч-панель

Для оформлення житлових приміщень чи комерційних будівель часто використовують сендвіч-панелі. Це добрий практичний матеріал, який виглядає красиво і не вимагає особливого догляду в процесі експлуатації. Купити продукцію можна в інтернет-магазині Almet. У каталозі є великий вибір товарів залежно від розмірів, типу матеріалу, виду утеплювача. Ціни формуються на запит. Може виникнути ситуація, коли колір покриття не влаштовує. В цьому випадку виникає питання, чим пофарбувати сендвіч-панель і як це зробити правильно.

Чим можна пофарбувати пластикові стінові панелі?

Можна використовувати аерозольні акрилові фарби, призначені для ПВХ поверхонь. Мають гарні експлуатаційні характеристики. Швидко сохнуть, високий рівень адгезії. Завдяки методу розпилення потрапляють у важкодоступні місця. Створюють покриття, що має високу декоративність.

Як і чим фарбувати пластикові панелі?

Оптимальний варіант - фарба на акриловій або полімерній основі. Багато хто думає, що підходить порошкове напилення, але це не так. Сама технологія передбачає нанесення покриття на металевий виріб з подальшим запіканням у спецкамері за високої температури (близько 200 °С). Тому цей метод не застосовується, особливо якщо потрібно відновити полімерний шар.

Для підфарбовування малих ділянок досить звичайної кисті. При глобальній зміні кольору фасаду використовують метод пневматичного розпилення. Акрилова фарба рівномірно лягає на поверхню. Швидко висихає, нешкідлива, не має різкого неприємного запаху.

Чи можна пофарбувати стінові панелі?

Так. Слід підбирати правильно склади: враховувати стійкість до перепадів температур, підвищеної вологості, призначення застосування для зовнішніх робіт. Зазвичай використовуються полімерні чи акрилові суміші. Після нанесення шару фарба сохне протягом декількох хвилин, що гарантує виключення налипання пилу, бруду.

Фарбування сендвіч-панелей своїми руками

Щоб виконати роботи самостійно, без залучення фахівців, необхідно дотримуватись такої послідовності кроків:

 1. Визначити область фарбування.
 2. Придбати потрібне фарбове покриття.
 3. Підготувати інструмент та витратні матеріали: очисник для пластикових поверхонь, фарбопульти, засоби індивідуального захисту (рукавички, респіратор).
 4. Очистити поверхню від забруднень, плям.
 5. Обробити ділянку дрібною наждачкою, протерти сухою ганчірочкою.
 6. Якщо є ділянки, які не оброблятимуться, їх потрібно закрити плівкою.
 7. При кольоровці ЛКМ складу застосовувати його слід лише через 1 годину після змішування.
 8. Занадто в'язку суміш можна розводити чистою водою.
 9. Залити розчин у фарбопульти, виставити робочі параметри та приступити до роботи.
 10. Бажано розпорошувати речовину шаром завтовшки не більше 6 мм. Це оптимальний параметр для швидкого висихання та необхідних декоративних властивостей кінцевого результату.
 11. Кількість шарів залежить від початкового тла. Якщо основа світла, то одного шару достатньо. При темній поверхні потрібно не менше 3 разів обробити ділянку.
 12. Перевіряти панелі на висихання слід через 5-6 годин після повного їх фарбування.

Фарбування сендвіч панелей. Покрокова інструкція

Якщо потрібно перефарбовувати фасад у промислових масштабах, доцільно віддати замовлення підрядникам. Підбір лакофарбових матеріалів слід здійснювати з урахуванням типу об'єкта, вимог до естетичного зовнішнього вигляду, чи потрібний захист від корозії.

Покрокова інструкція, загальні моменти:

 1. Вибір фарби.
 2. Зачищення поверхні.
 3. Видалення пилу, знежирення спеціальними розчинами для пластикових покриттів.
 4. Ґрунтовка (для металевих сендвіч-панелей).
 5. Нанесення методом пневматичного розпилення фарбувального складу.
 6. Повторення попередньої операції за необхідності фарбування в кілька шарів. Виробляється після повного висихання поверхні.

Фарбування сендвіч-панелей у будівельних умовах

Якщо об'єкт, де як огороджувальні конструкції виступають сендвіч-панелі, потребує фарбування, то роботи виконуються безпосередньо в будівельних умовах. Підрядник підбирає фарбувальний склад, відповідний вимогам замовника, далі виконує покладене завдання. Обов'язкові маніпуляції зачистка поверхні, ґрунтовка, знежирення та розпилення фарби. Колір досягається у вигляді кольоровці.

Чим перефарбувати сендвіч-панелі?

На виробництві використовують порошкове покриття, вибір кольору за каталогом RAL. Вже встановлені панелі в такий спосіб не перефарбувати. Тому застосовують акрилові, полімерні суміші. Роботи виробляються з різних причин. Механічні пошкодження, відшарування старої фарби після багаторічної експлуатації, монтаж або заміна листів. Оцинковані варіанти складніше перефарбовувати, ніж пластикові аналоги. У першому випадку необхідний процес ґрунтування. Якщо потрібно перефарбувати укоси вікон, тут також застосовують акрилові суміші.

Чи можна фарбувати сендвіч-панелі?

Для фарбування малих ділянок доцільно застосовувати тонкий пензлик або аерозольний балончик. Для великих площ підходить лише технологія пневматичного розпилення. Чим пофарбувати сендвіч-панелі описано вище. Окрім вибору відповідного засобу, важливо якісно підготувати поверхню.

Секрети правильного фарбування сендвіч-панелей

Рекомендовано дотримуватися технології фарбування і використовувати правильно фарбувальні склади. До вимог належить:

 • ретельне зачищення від іржі, корозії, забруднень;
 • обов'язкове ґрунтування металевих покриттів;
 • видалення пилу та знежирення;
 • нанесення розчину шляхом розпилення;
 • дотримання послідовності робіт, температурного режиму, часу просушування обробленої поверхні.

Ремонтне фарбування сендвіч-панелей

Ремонтне фарбування полягає в обробці тільки пошкодженої ділянки. Якщо є подряпини, їх слід зачистити дрібним наждачним папером, далі пензликом нанести фарбу. При пошкодженні шару металу процедура аналогічна, але шарів фарбування потрібно не менше двох. Другий наноситься після повного висихання першого. Також важливим є підбір колірного відтінку, щоб не було контрастності на межі обробки.

Комментарии

Написать комментарий