Як кріпити сендвіч-панелі - повна інструкція від Almet

Як кріпити сендвіч-панелі

Сендвіч-панель це готова конструкція, яка є складовим елементом будівель, що швидко зводяться. Матеріал застосовується для облицювання, утеплення. Дізнатись, як кріпити сендвіч-панелі можна в Інтернеті. На ринку є великий вибір продукції, що відрізняється якістю виконання, типом утеплювача та іншими особливостями. Придбати товар можна у компанії Almet, де представлений широкий асортимент профільних матеріалів за доступною ціною.

Як кріпляться сендвіч-панелі?

Спосіб кріплення визначається типом каркасу (метал, дерево, бетон), товщиною панелі, складністю вузла. Як кріпильні складові використовуються саморізи. Довжина та вид підбирається індивідуально.

Установка стінових листів проводиться двома методами горизонтальний та вертикальний. Кожна технологія має свої плюси та мінуси. Вибір методу залежить від висотності будівлі, також відстані між поверхами. Комбінація маніпуляцій є неприпустимою.

Як поєднати між собою сендвіч-панелі?

При монтажі стінові огородження надійно з'єднуються між собою. Найчастіше панелі мають у конструкції спеціальні замкові з'єднання (Z-lock), які забезпечують простоту встановлення та високий рівень герметичності. Допустимо застосування силіконових герметиків, шнурів, прокладочних стрічок.

Рекомендовано збирати при плюсових температурах. За несприятливих кліматичних умов усередину замку закладають герметик. Це забезпечує додаткову теплоізоляцію.

Як поставити сендвіч-панель?

На спеціалізованих ютуб-каналах є відомості щодо проведення будівельно-монтажних робіт. Можна переглянути навчальне відео про те, як кріпити сендвіч-панелі. Загальна технологія включає такі етапи:

 1. Доставка, розвантаження, зберігання матеріалів.
 2. Підготовка до монтажу.
 3. Вибір інструментів та видаткових кріпильних пристроїв.
 4. Підйом стінових виробів до місця кріплення.
 5. Безпосередній монтаж та з'єднання елементів між собою.
 6. Маскування швів за допомогою фасонних додаткових комплектуючих.

Як правильно кріпити покрівельну сендвіч-панель?

Кріплення виконується за допомогою відповідних шурупів. У бетонних конструкціях необхідно зробити отвір для установки дюбеля. Усі металовироби повинні вкручуватися строго під кутом 90° щодо лицьової частини. Якщо є відхилення, таку точку фіксації необхідно переробляти. Також важливо, щоб шайба щільно прилягала до поверхні, не була увігнутою або не докрученою. Це гарантує потрібний рівень герметичності кріплення.

Укладання стартує знизу нагору. Кожна наступна деталь кріпиться після надійної фіксації попередньої. Необхідно уникати перекосів. Кріпильні шурупи вкручуються на відстані 50 мм від краю панелі (це мінімальне значення).

Як влаштовано сендвіч-панель?

Конструкція є тришаровим листовим будівельним матеріалом. Усередині знаходиться шар теплоізоляції. З двох сторін він захищений двома обкладками, у складі яких профільована сталь завтовшки 0,5 мм. Зовнішня лицьова поверхня покрита лакофарбовим захисним покриттям, завдяки якому можна підібрати виріб згідно з дизайном будівлі. Часто подібна продукція використовується як обробка укосів вікон.

Як теплоізоляційний шар можуть виступати різні типи наповнювача мінеральна вата, пінополістирол та його похідні. Для з'єднання всіх складових цілісний блок використовується полімерний клей і технологія холодного/гарячого пресування.

Скільки коштує 1 квадратний метр сендвіч-панелі?

Ціна залежить від виду матеріалу стіновий, покрівельний, кутовий. Також вартість формується з урахуванням товщини листа, габаритів панелі, типу наповнювача, виробника якості виконання.

Як кріпити сендвіч-панелі. Інструкція

Загальні положення:

 1. Підготовчий етап розрахунок, закупівля, транспортування.
 2. При необхідності підйом матеріалу на потрібну висоту. Використовується метод механічного захвату або вакуумних присосок.
 3. Різання та свердління із застосуванням спеціального інструментарію.
 4. Кріплення за допомогою саморізів, виготовлених зі спеціальної вуглецевої сталі. Надійна фіксація листів один з одним.
 5. Монтаж згідно з проектною документацією.
 6. Ущільнення стиків якісним герметиком.

Залежно від того, куди встановлюються панелі (покрівля чи стіни), технологія робіт має свої характерні риси.

Як кріпити сендвіч-панель своїми руками?

Перед тим як кріпити сендвіч-панелі своїми руками, важливо визначити спосіб монтажу вертикальний або горизонтальний.

Перший варіант підходить для будівель із висотою стін до 6 м. Укладання починають від кута. Панелі кріпляться до стельових і статевих профілів, при цьому жорстко з'єднуючись між собою. Така конструкція не має теплових втрат. Не потрібно підіймати матеріал на висоту, а значить витрачати кошти на вантажопідйомну техніку.

Другий варіант застосовується для висотних будівель (більше ніж 6 м). Монтаж починають виконувати від фундаменту. Листи укладають один на одного, закріплюючи краї до колон каркасу. Герметичність стиків забезпечується вагою панелей.

Загальні моменти встановлення:

 • дерев'яний будинок або будівлю обробляється антисептиком, металевий каркас очищається від іржі;
 • підрізування виробів, якщо є потреба;
 • кріплення шурупами вертикальним або горизонтальним способом (залежить від типу об'єкта);
 • щоб панелі не контактували з опорною конструкцією, використовуються різні прокладки (наприклад, полімерна стрічка);
 • кожне третє змонтоване полотно бажано перевіряти за рівнем, попри максимальну точність початкової планки.

Сендвіч-панелі: плюси та мінуси

До явних переваг належить:

 • висока швидкість монтажу;
 • невелика вага дозволяє використовувати недорогий фундамент;
 • хороші властивості тепло- та звукоізоляції, показники вологостійкості;
 • економічність. Зведення будівлі з подібних конструкцій коштує дешевше, ніж із монолітних матеріалів;
 • великий вибір декоративних оздоблень;
 • відсутність спеціалізованого догляду у процесі експлуатації.
 • Недоліки:
 • менша міцність у порівнянні із ЖБК та цегляними будовами;
 • суворе дотримання монтажної технології;
 • крихкість зовнішніх шарів. Рекомендована закупівля матеріалу із запасом, оскільки під час вивантаження транспортування можуть постраждати окремі вироби.

Як монтувати сендвіч-панелі до каркаса або до стіни

Кріплення до каркаса або стіни здійснюється шурупами. Підбір витратних матеріалів залежить від типу опорної огорожі метал, цегла, бетон. У кожному випадку застосовуються певні комплектуючі, а також розраховується їхня точна кількість.

Інформація про те, як кріпити сендвіч-панель і чим міститься в проектній документації.

Комментарии

Написать комментарий