Чим різати профнастил - повна інструкція від Almet

Чим різати профнастил

Часто під час монтажних робіт та укладання покрівлі стандартна довжина профільованого листа потребує коригування. Чим ріжуть профнастил і де це краще робити? Доцільно замовити виготовлення матеріалу на виробництві за індивідуальними розмірами. Така послуга доступна у компанії Almet. В інших випадках слід використовувати спеціалізовані інструменти.

Чим різати профнастил у домашніх умовах?

Оптимальним рішенням є використання ножиць з металу, електролобзика, дриля зі спеціальною насадкою. Якщо даних інструментів немає, але розрізати потрібно, можна впоратися ручною ножівкою для металевих поверхонь.

Чим обробити зріз профнастилу?

Для цього використовують ЛФМ в балончиках з позначкою спеціально для металів. Після нанесення засобу, що надійно захищає місце зрізу від корозії, слід пофарбувати стик у вибраний колір.

Як зігнути профнастил упоперек хвилі?

Найдоступніший спосіб використання молотка. Важливо підкласти під лист тверду основу, намітити лінію згину і легкими рухами поступово зігнути метал до потрібного кута. Щоб зашкодити захисне покриття, доцільно використовувати дерев'яну насадку. Так місце зіткнення менше травмується

Скільки коштує аркуш профнастилу в Україні?

Ціна залежить від маркування матеріалу, товщини сталі, наявності полімерного покриття або лише оцинковування. У середньому за 1 кв. м вартість стартує з 95-100 грн.

Чи можна різати профнастил болгаркою?

Болгарка відноситься до найпоширеніших інструментів, які є в побуті у домашніх майстрів. Тому часто його застосовують для нарізки профнастилів. Цей спосіб має низку недоліків. Виробники рекомендують не різати матеріал із полімерним покриттям, оскільки захисному шару наноситься непоправна шкода. З-під диска болгарки часто летять іскри, що ушкоджують поверхню виробу. Зріз слід обробляти антикорозійними засобами. Робота виконується із граничною акуратністю.

Яким інструментом різати профнастил?

Перерахуємо обладнання і розповімо, чим краще різати профнастил. Наш огляд буде включати професійну техніку, ручні пристрої, електроінструменти. Незалежно від обраного вигляду, обладнання відрізняється властивостями, сферою застосування та іншими особливостями. Це необхідно враховувати під час використання даного інвентарю. Деякими приладами різати зручніше, інші вимагають застосування сили.

Список інструментів, придатних для різання профнастилу

Це:

 • пилки по металу з малими оборотами;
 • шліцеві ножиці, які відмінно ріжуть метал;
 • болгарка. Використовується домашніми умільцями;
 • електричний лобзик;
 • ножівки;
 • насадка на акумуляторний дриль. Оператор повинен мати професійні навички, щоб робота вийшла акуратною;
 • верстати малої потужності;
 • на виробництві використовується лазерне та плазмове різання. Дозволяють за короткий час обробити великий обсяг металу.

Рекомендації фахівців щодо вибору інструменту для різання розходяться. Найчастіше радять застосовувати шліцьові ножиці, ручні ножівки по металу, насадку на дриль типу цвіркун.

Особливості різання профнастилу

Чим різати профнастил ми розібралися. Тепер опишемо ключові правила та особливості розкрою листа:

 • використання засобів індивідуального захисту рукавички, окуляри, спецодяг, будівельні навушники;
 • важливо надійно зафіксувати заготівлю, не проводити роботи у вазі. Для цього можна на об'єкті покласти аркуш на дерев'яні бруски;
 • розмітка проводиться заздалегідь;
 • підбір здійснюється з урахуванням товщини сталі, висоти хвилі, необхідної якості різання;
 • необхідно дотримуватися правил безпеки під час роботи з електрообладнанням та різальною технікою;
 • обробляти край потрібно антикорозійними засобами (наприклад, ремонтна мастика), а потім пофарбувати фарбою з балончика.

Чим різати профнастил: плюси та мінуси інструментів

Якщо ви не знаєте, чим різати профнастил у домашніх умовах, ознайомтеся з особливостями кожного ріжучого пристрою.

 1. Пилки з металу з малими оборотами.Принцип роботи болгарки. Не найкращий варіант. Якщо потрібно підрізати пару аркушів, можна застосувати. З мінусів нерівна кромка, край потрібно підпилювати напилком, а також псування цинкового або полімерного покриття шляхом дії нагрівання під час процесу обробки.
 2. Шлицеві ножиці з металу.Також є листові, вирубні, але найефективніші. Зріз виходить рівним, без задирок, лист не прогинається. Правильно використовувати для поздовжнього та поперечного різання, вирізування отворів складної форми. Зручно працювати руками. Таке обладнання використовують професіонали. Коштує дорого, але окупається лише за постійного використання. Для домашньої майстерні або разових робіт надто затратне задоволення.
 3. Чернівці.Використовується домашніми умільцями. Якщо перекриваєте покрівлю і потрібно підрізати невелику ділянку, такий варіант є прийнятним. Але потрібно бути готовими, що оцинкована поверхня буде пошкоджена, і згодом схильна до корозії.
 4. Електричний лобзик.Для роботи не потрібні спеціальні навички. Підходить для металу із невеликою висотою хвилі. Ріже під будь-яким кутом. Зріз виходить рівним. До недоліків можна віднести отримання металевої стружки, яку потрібно забирати з поверхні заготовки. Також слід стежити за потужністю приладу, щоб метал не перегрівався, інакше буде пошкодження покриття.
 5. Акумуляторний дриль із насадкою.Також потрібний інструмент. Акуратний зріз без деформації аркуша. При різанні прилад повинен розташовуватися строго перпендикулярно площині, що обробляється.
 6. Ножівка по металу.Часто використовується для припасування листів. Може відрізати вузьку смугу чи кут. Заготівля має бути надійно зафіксована. Головний мінус низька швидкість роботи.

Чим різати профнастил для паркану: інструменти для правильного монтажу

Стіновий лист часто використовують для обшивки огорож. Ручні інструменти найкраще підходять, якщо потрібно встановити огорожу на дачі або на іншому приватному об'єкті. Вони безпечніші, з ними простіше працювати. Ризик отримати травму мінімальний. Також оцинковування або полімерне покриття практично не псується. Коштують недорого, є у домашніх майстрів.

Також ефективні електричний лобзик та дриль із насадкою. Якість країв хороша, швидкість роботи прийнятна.

Комментарии

Написать комментарий