Як вибрати профнастил для даху - повна інструкція від Almet

Як вибрати профнастил для даху

Профнастил недорогий, практичний матеріал, що використовується для покриття покрівлі об'єктів приватного та промислового значення. В інтернет-магазині Almet можна підібрати товар з урахуванням основних характеристик товщини, марки сталі, типу матеріалу (фарбований, оцинкований), цільового використання. Фахівці компанії підкажуть, як вибрати профнастил для даху згідно з необхідними критеріями.

Якої товщини має бути профнастил для даху?

При виготовленні покрівельних листів використовується листова сталь завтовшки 0,33-1 мм. Параметр характеризує властивості міцності майбутньої конструкції на силові навантаження і вигин. У приватному будівництві використовується сталь завтовшки не менше 0,5 мм. Промислові об'єкти покривають профнастилом 0,6-1 мм. Висота хвилі також важлива при виборі, оскільки відповідає за жорсткість виробу.

Який бренд вибрати профнастил для даху?

Матеріал буває кількох видів. Маркування підбирається, виходячи з планованої конструкції даху.

Фасадний позначається буквою С і використовується для огорожі, оздоблення стін. Стіновий (опорний) Н потрібен для облицювання стін та перегородок. Підходить для покриття даху з невеликою площею поверхні та малими сніговими навантаженнями. Для великих будівель, а також будівель з великим вітровим та сніговим навантаженням краще підбирати покрівельний тип, це клас НР. Цифри поруч із маркуванням позначають висоту профілю.

Для даху доцільно вибирати матеріал з типом марки НС35 або НС60.

Маркування профнастилу для даху

Маркування необхідне визначення типу профілю. Крім літерного позначення З, Н або НС у назві вказується товщина металу, тип покриття, номер кольору, висота та вид хвилі, ширина листа. Щоб дізнатися, як правильно вибрати профнастил для даху, потрібно вивчити характеристики кожної марки та придбати оптимальний варіант для свого випадку.

Види захисного покриття

Листова сталь під час виробництва покривається спеціальним покриттям.

Які види доступні для покупки:

 • оцинковані. Наноситься гарячим способом на заводі-виготовлювачі;
 • з полімерним покриттям.
 • Цинк добре справляється з антикорозійним захистом покрівлі. Такі вироби коштують дешевше, потрібні для настилу господарських будівель, гаражів, навісів.
 • Полімерне покриття буває різних типів. Крім захисної функції виконує декоративну. Верхній шар може бути виготовлений з таких основ:
 • акрил. Виглядає красиво, але не довговічний, потребує постійного підфарбовування;
 • пластизол. Міцне покриття з найбільшою товщиною 200 мікронів, але швидко вигоряє;
 • поліестер. Наноситься невеликим шаром 25-30 мікрон, буває з глянсовою та матовою поверхнею. Головна проблема нестійкість до стирання, механічних пошкоджень, мала антикорозійна здатність;
 • пурал. Має більш високі характеристики зносостійкості. Чи не вигоряє, не дряпається, захисний шар 50 мікронів;
 • полівініліденфторид ПВХ. Це фторопласт. Найміцніше покриття. Не руйнується під дією УФ-променів, протистоїть механічним ушкодженням, зовнішнім погодним умовам. Широкий вибір кольорової гами. Коштує дорожче.

Завдяки великому асортименту можна вибрати будь-який варіант.

Вибір довжини листа профнастилу для даху

Профнастил випускається стандартних розмірів. Найбільш популярними вважаються 3, 4 і 6 м. З такими виробами зручно працювати, якщо потрібно укладати дах приватного будинку.

При схилі покрівлі з параметрами понад 6 м не варто купувати великі 12-ти метрові варіації. У гонитві за відсутністю стиків страждатиме надійність покриття. Метал на холоді стискається, похибка відчутна для виробів із великою площею. Якщо встановити цілісні листи на дах, то після перших морозів у місцях кріплення можуть виникнути розриви. Це обов'язково позначиться якості покриття.

Що означають літери та цифри у маркуванні профнастилу для покрівлі?

Гофрований лист має стандартизоване маркування. Перед тим, як підібрати профнастил для даху, потрібно знати, що означає кожен показник:

 • літери на початку (З, Н, СР) призначення. Для чого застосовується, універсальний, тільки для перегородок тощо;
 • перша цифра після літери висота гофри (хвилі) мм;
 • друга товщина металу;
 • третя повна/монтажна ширина;
 • останні довжина виробу.

Також можуть бути додаткові літери, які вказують на тип захисного покриття.

Який тип профнастилу підходить для покрівлі?

Для стандартного скатного даху застосовують профільований лист завтовшки 0,5-0,6 мм марки НС (висота гофру від 35 до 60 мм). Довжина від 3 до 7 метрів. Краще підбирати покриття з полімерами, тому що воно прослужить довше, зносостійке, виглядає красиво в порівнянні зі звичайним поцинкованням.

На що звертати увагу під час вибору профнастилу для даху?

При підборі враховуємо такі параметри:

 1. Товщина металу. У цьому питанні більше не означає краще. Оптимальне значення 0,5 мм. Досить міцне, щоб витримати вагу людини, вітрові та снігові навантаження.
 2. Висота профілю (гофри). Відповідає за рівень жорсткості. Додаткові ребра надають конструкції найкращих експлуатаційних якостей. Чим менший кут нахилу, тим більшим має бути параметр.
 3. Довжина листа.
 4. Тип покриття.
 5. Вага матеріалу.
 6. Вартість одиниці товару.
 7. Наявність сертифікатів відповідності, гарантії.

При покупці важливо провести ретельний візуальний огляд. Перевірити на відсутність дефектів, вм'ятин, подряпин, сколів, відлущування фарби. При помірному згинанні лист повинен відновити первісну форму.

Який профнастил краще покласти на дах ангару, а який на покрівлю приватного будинку?

Ангари, цехи, склади це будови виробничого значення. Покрівлі мають рідкісний крок решетування, тому краще підбирати рельєфні вироби з високим порогом міцності. Підійдуть Н60, Н75 та вище. Конструкція має бути посилена ребрами жорсткості. Це гарантує відсутність прогинів у прольотах та витримування кліматичних навантажень. Товща сталі щонайменше 0,6-1 мм. Якщо необхідно дізнатися, як вибрати профнастил для даху гаража, краще звернутися за допомогою до менеджерів компанії Almet.

Садиба, котедж можна покривати настилом марки НС 35, НС60. Універсальний матеріал, зручний та економічний у використанні.

Чим цінний профнастил як покрівельний матеріал?

Цей матеріал використовують для покрівельних робіт з низки причин:

 • виготовляється зі сталі із застосуванням технології холодного прокату, що дає змогу отримати на виході міцний виріб;
 • дешевизна сировини дозволяє формувати доступні ціни кінцевий продукт;
 • завдяки профілюванню покращуються характеристики міцності та жорсткість листа (форми різні П-подібна, хвильова, трапецієподібна);
 • невелика вага;
 • екологічність;
 • простота монтажу;
 • тривалий термін експлуатації;
 • нові технології дають можливість обрати товар різної колірної гами;

Купуйте продукцію у надійних партнерів з гарантією якості.

Комментарии

Написать комментарий