Як правильно укласти профнастил на дах - повна інструкція від Almet

Як правильно укласти профнастил на дах

Укладу покрівлі справа відповідальна і потребує повного дотримання технологічних нюансів. В Інтернеті є докладний опис, як правильно укласти профнастил на односхилий дах. Розповімо про особливості процесу, можливі помилки. Вибрати якісну покрівельну продукцію можна в інтернет-магазині Almet. Великий асортимент, індивідуальний підбір дозволить придбати те, що потрібно.

Якою стороною стикувати профнастил?

Якщо використовується оцинкований профнастил, то обидві сторони у нього однакові. Для полімерних аналогів лицьовою вважається сторона, яка пофарбована у певний колір. Ліві та праві бічні межі закінчуються різними кромками. Що стосується стиків, то правильним з'єднанням вважається таке, де зверху виявляється хвиля, край якої загинається донизу. Це гарантує відсутність протікання та максимальний захист від попадання вологи в підпокрівельний простір.

Скільки має виступати профнастил на даху?

Оптимальний розмір карнизного звису 35-40 мм. Це регламентована норма. Основною функцією звису є захист стін будинку від косого дощу, відведення снігу, що тане, на деяку відстань від цоколя будівлі.

Як кріпити профнастил на односхилому даху?

Загальні моменти монтажу включають:

 • укладання вертикальними смугами навхрест;
 • стикування 1-го та 2-го рядів на ширину не менше 10 см;
 • фіксація по нижньому краю (на карнизі) у кожній хвилі, саме посередині западини;
 • розмір нахлеста визначається кутом ухилу покрівлі;
 • проводити вирівнювання листів за допомогою звису.

Після закінчення робіт на одному боці даху, переходити на інший. Наприкінці додатковими елементами закінчити коник.

Який має бути нахльост профнастилу?

Листи монтуються із частковим перекриттям. Розмір нахльосту визначається крутістю покрівлі. Якими рекомендаціями слід керуватися:

 • якщо дах нахилений не більше ніж на 15°, достатньо нахльосту 20 см;
 • для кута 15-30° параметр зміниться в меншу сторону (15-20 см);
 • коли скат понад 30 °, необхідне стикування сусідніх листів з 10-15 см перекриттям.

Дотримуючись цих параметрів, ви забезпечите достатню герметичність майбутньої конструкції.

Правильне укладання профнастилу на даху як зробити все правильно

Запорука надійної покрівлі дотримання технології укладання. Рекомендовано подивитися навчальне відео про те, як правильно укласти профнастил на дах. Це наочна інструкція, яка краще за будь-які слова продемонструє процес монтажу.

Опишемо спільні кроки:

 1. Безпечне транспортування матеріалу на дах за допомогою саморобних лагів.
 2. Облік нахлесту у разі.
 3. Надійна фіксація настилу за допомогою спеціальних шурупів.
 4. Необхідно відміряти розміри карнизного звису.
 5. Якщо укладання проводиться у два ряди, то послідовність наступна: листи мають вертикально. Перший у нижньому кутку торця даху, другий зверху. Фіксують до решетування. Далі кріпиться нижній у 1-му ряду, потім верхній у 2-му.
 6. Не забувайте про додаткові елементи та оформлення ковзана.
 7. Після роботи дах очищають від сміття. Кріплення можна збризкати антикорозійною рідиною.

За відповідних навичок, наявності інструменту, зробити операції можна без залучення професійної бригади.

Правила вибору марки профнастилу

При підборі орієнтуємось на такі характеристики:

 • марки профілю. Оптимальна товщина сталі для приватного будівництва 0,5 мм. Підходить профнастил типу НС з висотою гофри 35-60 мм;
 • тип покриття. Краще використовувати матеріали із полімерним шаром. Великий вибір кольорів. Надійний захист від корозії та інших факторів;
 • довжина листа. Вибирайте вироби від 3 до 7 м;
 • додаткові конструктивні властивості капілярна канавка, посилення ребрами твердості, геометрія профілю, період повторення гофри;
 • вага;
 • вартість одиниці.

Для ухвалення виваженого рішення доцільно проконсультуватися із фахівцями.

Особливості монтажу листів профнастилу

Монтажні роботи провадяться поетапно. Перед укладанням настилу необхідно здійснити низку підготовчих робіт:

 1. Установка решетування.
 2. Укладання дощок під розжолобки, водостоки та інші покрівельні елементи. Розмір і форма повинні відповідати додатковим складникам.
 3. Фіксація бічних дощок із торця будівлі.
 4. Установка покрівельного пирога. Шари укладені один за одним, починаючи від внутрішнього оздоблення будинку. Пароізоляція (робиться з невеликим провисанням плівки для організації вентиляції), обраний утеплювач, гідроізоляційний прошарок, контрообрешітка, обрешітка.

Далі слідує безпосередній монтаж покрівлі.

Кріплення та укладання профільованих листів на даху

Спочатку важливо ознайомитися з інструкцією про те, як правильно укласти профнастил на дах. Інструмент, засоби індивідуального захисту, елементи кріплення готують заздалегідь. Підйом матеріалу здійснюється за допомогою будівельних лагів.

Укладання проводити поперечними поясами. Кріпити гофровану сталь до решетування в декількох місцях - по периметру, посередині, на стиках. Уздовж карниза шурупи вкручуються в кожну западину. Зробити звис близько 35-40 мм. Гвинти повинні входити в основу перпендикулярно до помірної натяжки. На кожен аркуш знадобиться 6-8 кріпильних елементів. Дотримуватись нахльостування між рядами (10 см) і на стиках із сусідніми частинами.

Як укладати профлист на дах своїми руками

Схема установки покрівлі своїми руками проста і зрозуміла. Спочатку потрібно вибрати сторону, з якої починатимете покриття. Далі починати кріпити за схемою 1 аркуш нижнього ряду, 1 аркуш верхнього, 2-й унизу, третій угорі. Також можна спочатку укласти 3 листи внизу, потім 4 та 5 вгорі. В обох випадках перевіряють геометричну точність за допомогою схилу, натягнутого вздовж карниза. Закінчивши обидва скати, оформляють додатковими комплектуючими коник, снігозатримувачі, відливи, планки куточків.

Якщо ви хочете дізнатися, як правильно укласти профнастил на дах гаража, процес аналогічний монтажу даху приватного будинку. Єдина відмінність у типі матеріалу. Можна вибрати звичайний оцинкований варіант. Через те, що площа покрівлі невелика, можна покривати в один ряд. За допомогою ножиць з металу можна підрізати матеріал за індивідуальними розмірами.

Технологія кріплення профнастилу на дах

Озвучимо основні технологічні процеси, на які варто звернути особливу увагу:

 • вибір нахлеста з урахуванням кута нахилу ската;
 • правильне кріплення та стикування;
 • використання відповідних саморізів;
 • для підрізування застосування ножиць з металу;
 • надійна ізоляція конструкції;
 • укладання ізоляційних матеріалів перед монтажем настилу.

Якщо розібрати процес за пунктами, все стає гранично ясно. Придбати необхідний варіант профільованого матеріалу можна в компанії Almet.

Комментарии

Написать комментарий