Чим різати сендвіч-панелі - повна інструкція від Almet

Чим різати сендвіч-панелі

Сендвіч-панелі практичний та довговічний матеріал, який застосовується у будівництві будівель, створенні додаткового шару тепло- та звукоізоляції, зовнішньої обробки. Для нарізування використовуються різні інструменти. Щоб визначити, чим різати сендвіч-панелі необхідно знати тип матеріалу, функціональне призначення, товщину. В інтернет-магазині Almet доступно підібрати стінові, покрівельні, оздоблювальні огорожі в залежності від галузі застосування.

Як правильно стикувати сендвіч-панелі?

Щоб уникнути деформації замків, панелі не рекомендують стикувати під кутом. Правильний метод вертикальний, тобто під кутом 180°. Також у замок рекомендують закладати герметики для кращого приєднання.

Чим клеїти сендвіч-панелі?

Для таких цілей використовують клейові основи з різним складом. Вибір залежить від кліматичних умов типу наповнювача панелі, необхідних критеріїв якості еластичність, герметизація, екологічність. Зазвичай застосовуються однокомпонентні та двокомпонентні поліуретанові суміші. Метод нанесення залежить від типу клейової речовини.

Чи можна свердлити сендвіч-панелі?

Так, але з дотриманням рекомендацій. Використовувати спеціалізований електроінструмент. Вісь отвору має бути під прямим кутом до поверхні листа. Отриманий просвіт необхідно очистити від металевої стружки.

Як кріплять сендвіч-панелі?

Застосовуються два способи вертикальний та горизонтальний. Якщо висота стіни не більше 6 м, кріпити огорожі зручно вертикально. Для висоток підходить горизонтальний метод, але потрібно щоб відстань між колонами була хоча б 6 метрів.

Як кріпильні елементи використовуються саморізи різних видів. Вибір визначається типом матеріалу опорної конструкції дерево, бетон, метал. Особливу увагу приділяють правильності фіксації. Шайба повинна щільно прилягати, а сам елемент бути строго перпендикулярним до площини. При кріпленні відстань від краю аркуша щонайменше 50 мм. Також існує формула розрахунку кількості розхідників.

Монтаж сендвіч панелей. Установка сендвіч-панелей: покрокова інструкція

Технологія монтажу залежить від типу панелей, виду наповнювача та обшивки. Установка, загальні моменти:

 1. Підготовка. Огляд матеріалів відсутність дефектів, цілісності конструкції, перевірка замкових з'єднань. Захисна плівка знімається перед безпосередніми роботами.
 2. Якщо є необхідність підрізати листи згідно з проектною документацією, роблять це на рівній поверхні з надійною фіксацією листів. Чим різати сендвіч-панель? Підійде електролобзик, будівельний ніж для ПВХ варіантів. Болгарка, дискові, стрічкові пилки потрібні для нарізування покрівельних, стінових змін. Спочатку виробляють розмітку. Починають із зовнішнього покриття, далі акуратно відокремлюють утеплювач, а потім внутрішній шар.
 3. Кріплення до каркаса чи стіни. Між опорною будовою прокладається стрічка ущільнювача. Сама панель кріпиться за допомогою шурупів. З'єднуються між собою листи у вигляді замкових механізмів, обробляються герметиком.
 4. Перед монтажем необхідно просвердлити отвори у панелях, каркасі/стіні.
 5. Зазори добре закриваються додатковими елементами.

Характеристики сендвіч-панелей

Будівельні матеріали виготовляються механізованим способом. Конструкція є дво- або тришаровий виріб. Складається із зовнішнього покриття, внутрішнього шару, найчастіше листи профільованого металу різної товщини. Між ними знаходиться шар утеплювача, який має також і звукоізолюючі властивості. Як наповнювач мінвата, пінополіуретан, пінополістирол.

Будматеріали розрізняються за призначенням (покрівельні, фасадні, для обробки укосів), типом обшивки. Бувають різної товщини, розмірів, відрізняються вагою, зовнішнім облицюванням, здатністю, що несе. Підбір виробів доцільно здійснювати у профільних організаціях.

Чим різати панелі ПВХ

ПВХ сендвіч-панель це дві пластикові пластини, між якими знаходиться утеплювач, найчастіше спінений пінополістирол. Зовнішній шар може бути різних кольорів, декорований під дерево. Дані матеріали часто використовують як обробку прорізів вікна. Завдяки естетичному зовнішньому вигляду, простоті монтажу, ударостійкості, таке облицювання виглядає красиво.

Чим різати ПВХ панелі? Для цього краще використовувати будівельний ніж або ручні ножівки. Важливо відзначити лінію розрізу, зафіксувати заготівлю, регулювати силу натиску, щоб пошкодити цілий лист. Після проведення операції бажано краї зрізу зарівняти за допомогою наждачки.

Переваги обробки сендвіч-панелями перед іншими видами

Для обробки віконних прорізів можна використовувати різні матеріали гіпсокартон, штукатурку, пластик, але ми розглянемо переваги застосування сендвіч-панелей:

Відмінні експлуатаційні характеристики. Стійкість до вологи захистить стіну від намокання, промерзання, утворення цвілі. Теплоізолюючі властивості забезпечать комфортний мікроклімат у приміщенні;

 • висока шумоізоляція;
 • стійкість до УФ-променів;
 • невелика вага забезпечує зниження навантаження на опорні конструкції;
 • надійне з'єднання із рамою;
 • відсутність тріщин, як у випадку з оштукатуреним варіантом;
 • нема потреби шпаклювати на відміну від обробки ГКЛ;
 • простота догляду, досить вологого прибирання своїми руками;
 • нескладний монтаж;
 • можливість вибору кольору згідно з інтер'єрним рішенням.

Матеріал міцніший, стійкий до спалаху.

Монтаж куточків на укоси вікна чи двері

Куточки виконують не тільки декоративну функцію, але й захищають щойно встановлені укоси від пошкоджень, забруднень у процесі експлуатації. Пластикові варіанти найбільш потрібні, тому що з ними легше працювати, вони дешево коштують, просто замінюються.

Спочатку необхідно розмітити матеріал згідно з отвором, акуратно надрізати за допомогою ножиць для металу. Внутрішні сторони ріжуть під прямим кутом, а зовнішні під 45°. Далі готується поверхня знежирюється. Клей підбирають відповідно до властивостей та кольору. Оскільки це фінішне оздоблення, важливо, щоб надлишки можна було прибрати без ризику забруднити укоси. Після нанесення клею, притискаємо куточок до поверхні, фіксуємо малярським скотчем у кількох місцях (мінімум на 24 години).

Проблеми різання сендвіч-панелей

Ми з'ясували, чим різати сендвіч-панель для укосів. Різні види піддаються різанні по-різному. Якщо є можливість, краще замовити готові деталі на заводі. В інших випадках слідувати рекомендаціям. Застосовувати вогневі чи інші методи нарізування, у яких температура поверхні підвищується, вкрай небажано. Можливе загоряння утеплювача.

Різання проводиться за чіткою лінією на зафіксованій деталі із зовнішніх шарів. Обов'язкове використання тонкого ріжучого інструменту. Це дозволить зробити швидкий та точний надріз.

Комментарии

Написать комментарий