Як вибрати водостік - повна інструкція від Almet

Який водостік краще — пластиковий чи металевий

Монтаж водостічної системи будинку вимагає серйозного підходу, причому важливо не тільки правильно виконати монтаж, а й вибрати відповідні комплектуючі. Від того, наскільки міцним, довговічним і стійким до зовнішніх факторів буде водостік, залежить ефективність відведення талої води з покрівлі. У розпорядженні покупців є вироби з ПВХ та металу, які відрізняються за технічними характеристиками та експлуатаційними властивостями.

Щоб зрозуміти, який водостік кращий: пластиковий або металевий, необхідно розібратися з особливостями кожного виду виробів, і допоможе огляд від фахівців компанії Алмет. У нашому асортименті представлена ​​продукція власного виробництва із різних матеріалів. Після вивчення особливостей різних варіантів, ви зможете швидко прийняти рішення та зробити вдалу покупку.

Металевий чи пластиковий водостік – яка система краща?

Підтоплення фундаменту, вологі стіни – це результати відсутності зливних жолобів і труб, що відводять з даху вологу. Тому необхідність облаштування системи відведення води не викликає сумнівів. Інша справа, вибір відповідного водостоку, який повинен витримувати температурні перепади, легко монтуватися та ремонтуватися, відрізнятися стійкістю до механічних впливів, а в ідеалі ще й не дуже дорого коштувати. Аналізуючи, який водостік краще: металевий або пластиковий, необхідно враховувати такі нюанси:

 • співвідношення вартості та гарантованого терміну служби, а також їх відповідність характеристикам покрівлі (бажано встановлювати нові ринви у процесі реконструкції кришки будинку);
 • максимальну суму, яку можете дозволити собі витратити на елементи водостічної системи – найдешевше обходяться вироби з пластику та оцинковані моделі, тоді як титан-цинкова та мідна продукція коштуватиме у 4-5 разів дорожче;
 • тип, призначення будівлі;
 • кліматична зона;
 • естетичні уподобання.

Переважно металеві водостоки вибирають при облаштуванні приватних будинків, офісних центрів та інших будівель, у яких важливо забезпечити швидке водовідведення з даху із збереженням стилістичної єдності фасадної композиції. Жолоби з ПВХ обирають для будівель господарського призначення або за обмеженого бюджету. Визначаючи, які водостоки краще: пластикові чи металеві, експерти рекомендують брати до уваги такі моменти:

 • вироби з пластику не піддаються корозійному впливу, але їх властивості погіршуються при значному підвищенні температури повітря;
 • металеві водостоки зберігають початкові параметри за будь-якої погоди і мають невеликий коефіцієнт розширення, що мінімізує ймовірність розгерметизації системи;
 • сталеві, мідні та інші комплектуючі з металу не схильні до впливу УФ-променів, але можуть деформуватися при сильному механічному впливі;
 • за надійністю сталеві водостоки виграють у пластикових, оскільки здатні витримувати більшу вагу та зберігати початкові властивості за низьких температур. Додатковим плюсом є міцність кріплень;
 • пластикові деталі коштують дешевше, але при поломці потребують повної заміни.

Таким чином, кожен різновид має плюси і мінуси, і завдання покупця – самостійно або за допомогою консультанта визначити кращий варіант з урахуванням індивідуальних запитів та фінансових можливостей.

Які існують водостічні системи їх переваги та недоліки

Ключовим критерієм відбору водостоків є матеріал - це може бути метал або пластик. У свою чергу, металеві вироби поділяються на оцинковані, виготовлені із застосуванням полімерів, алюмінієві, алюцинкові, титан-цинкові та мідні. Вибираючи основну частину водостічної системи, потрібно враховувати, що комплектуючі варіюються за:

 • діаметром;
 • забарвленням;
 • фірмою-виробником;
 • вартістю;
 • терміном гарантії.

Велику роль грає якість виробів. Немає сенсу купувати товар сумнівного бренду, оскільки є великий ризик деформації та інших неприємних наслідків. Набагато розумніше звернутися до перевіреного виробника, такого як Алмет, щоб замовити сертифікований товар з оптимальними параметрами та офіційною гарантією.

Переваги та недоліки пластикових водостоків

При виготовленні пластикових водостоків використовується вініл у поєднанні із стабілізаторами.

До списку переваг водостоків із пластику відносяться:

 1. Несхильність до корозійного впливу.
 2. Мала вага, яка робить водостоки із пластику ідеальним вибором для споруд тимчасового використання або невеликої площі.
 3. Хімічна стійкість.
 4. Демократична ціна.
 5. Середній термін служби – 10-20 років.
 6. Простота та оперативність монтажу (можна обійтися без залучення спеціалістів).
 7. Низький рівень шуму.
 8. Досить хороший захист від ультрафіолетового впливу та високих температур (але гірше, ніж у металевих).

Недоліки таких виробів теж є, зокрема, вони легко спалахують і можуть провокувати пожежі, а також не витримують сходження льоду або великого об'єму снігу з даху (проблема вирішується за допомогою додаткових кронштейнів). Деякі сумніви у покупців викликає здатність водостоків зберігати початковий відтінок, до того ж, через обмежений асортимент колірних варіацій буває складно знайти товар, що ідеально відповідає тону покрівлі.

Металеві водостоки – переваги та недоліки

Виробництво таких елементів водостічних систем більш трудомістке та ресурсозатратне, ніж пластикових, а вартість вища через дорожнечу сировини, якою може виступати сталь, алюміній, титан і мідь. Окрім ціни у них є й інші мінуси:

 • сильний шум під час дощу чи граду;
 • корозійне ураження поверхонь (найчастіше виникає при появі пошкоджень);
 • складність монтажу – для інсталяції бажано запросити професіоналів, інакше є ризик перебігу та передчасного виходу системи з ладу.

Незважаючи на деякі недоліки, металеві водостоки багато українців вважають найкращим варіантом, адже вони:

 1. Можуть бути відновлені після серйозних деформацій.
 2. Зберігають початковий колір навіть при активному ультрафіолетовому впливі.
 3. Мають високу міцність та витримують значні вагові навантаження.
 4. Служать близько 40 років із збереженням функціональних властивостей.
 5. Не сприяють розповсюдженню вогню.
 6. Мають широку колірну плитку RAL.
 7. Чудово підходять для будь-якого типу покрівлі.
 8. Не схильні до температурних коливань і сильних морозів.

Оцинковані водостоки

Найдешевший варіант (приблизно на 10% дешевше за аналоги з ПВХ). Продукція створюється з гарячеоцинкованої сталі і служить близько 15 років, але не тішить естетичною привабливістю і швидко іржавіє при появі подряпин та інших дрібних пошкоджень.

Сталеві водостоки з покриттям полімерами

Модернізована версія оцинкованих моделей, що відрізняє наявність зверху шару поліуретану, пластизолу або поліестеру. Термін експлуатації водостоків досягає 60 років, є безліч колірних моделей, мінімізований ризик появи іржі, а ціна доступна, але є нюанс – такі вироби гірше за інших витримують механічні впливи.

Алюцинкові водостоки

Є комбінацією з алюмінію і цинку, за рахунок чого витримують УФ-вплив, можуть виготовлятися в різних відтінках і не втрачають візуальних властивостей протягом тривалого терміну експлуатації, але коштувати дорожче за оцинковані.

Алюмінієві водостоки

Жолоби з алюмінію випускаються переважно з полімерним покриттям з двох сторін, за рахунок чого захищені від корозії та добре фарбуються. Їх плюсами є легкість, простота монтажу та утворення природної захисної плівки при пошкодженнях.

Титан-цинкові водостоки

Найдорожча категорія товарів з такими перевагами як:

 • формування плівки патини на поверхні для захисту від зовнішніх факторів;
 • довговічність (100-120 років експлуатації);
 • можливість застосування у складних фасадних системах;
 • оригінальний зовнішній вигляд.

Мідні водостоки

Вироби з міді приваблюють тривалим терміном служби (до 100 років), стійкістю до несприятливих зовнішніх факторів та гарним зовнішнім виглядом. Але їхня поверхня може окислюватися, а ціна на порядок вища, ніж у оцинкованих або алюмінієвих водостоків. Хоча інвестиції в них однаково вигідні, адже не потрібно додаткового захисту.

Як вибрати водостік по діаметру жолобів та труб

Головне, на що необхідно звертати увагу – розташування та кількість точок зливу води. Переважно встановити два жолоби невеликого діаметра по різні боки будівлі, ніж монтувати один великий водостік (хоча у випадку з широким схилом і однією трубою альтернативи не буде). Для точного прорахунку діаметра, звертайтеся до співробітників компанії Алмет – вони не тільки підберуть товар за заявленими вимогами, але й дадуть відповіді на запитання.

Комментарии

Написать комментарий