Як встановити мансардне вікно

Займаючись перетворенням мансарди на затишне та гарне місце для сну, відпочинку, ігор, навчання, роботи чи творчості, потрібно приділити особливу увагу обладнанню віконного отвору. Вибрати підходящу за кольором та матеріалом віконну систему – це лише 50% успішного ремонту, решта 50% – це грамотний монтаж. Роботи можна доручити найманому майстру або зробити все своїми руками. У другому випадку важливо чітко розуміти, як встановити мансардне вікно в металочерепицю, м'яку чи іншу покрівлю. Дотримуючись правильної технології, опис якої представлений у нашому огляді, ви зможете впоратися з інсталяцією без сторонньої допомоги та без зайвих витрат часу.

Мансардні вікна: розміри та розрахунки

До прорахунку розмірів необхідно віднестися дуже відповідально, якщо не хочете витратити гроші на конструкцію, яку не можна буде встановити або яка не зможе забезпечити достатній рівень освітлення всередині горища. Основні рекомендації на цьому етапі:

  1. Висота установки повинна бути мінімум 0,8 метра та максимум 1,9 метра від підлоги. Точна відстань залежить від конфігурації приміщення, типу даху, кута схилу, особистих побажань. Зверніть увагу, що високо розташовані вікна забезпечують більше світла, ніж ті, які знаходяться ближче до підлоги.
  2. Розміри прораховуються з урахуванням площі кімнати за простою формулою: на кожні 10 кв. м потрібно не менше одного квадратного метра скління.
  3. Вибираючи між одним великим вікном та декількома середніми, краще зупинитися на другому варіанті – це дозволить забезпечити доступ до приміщення не лише прямого, але й розсіяного світла.
  4. Врахуйте, де будуть ручки. Відчиняти вікно має бути зручно.

Велику роль відіграє матеріал, з якого зроблено дах, наприклад, металочерепиця і шифер не ріжуться, тому розташувати вікно будь-де.

Початок роботи, інструменти

Багатьом здається, що для встановлення віконних систем потрібна величезна кількість пристосувань, але насправді достатньо буде базового набору інструментів та витратних матеріалів, що включає:

  • лазерний чи звичайний рівень;
  • ізоляційні матеріали;
  • цвяхи та саморізи;
  • дриль чи шуруповерт (не важливо);
  • рейки з дерева та брус;
  • циркулярна пила.

Працювати в рукавичках або без - справа кожного, але бути гранично обережними необхідно, особливо з огляду на те, що працювати доведеться на похилій поверхні.

Основні етапи настановного процесу:

  1. Укладання тепло- та гідроізоляційного матеріалу.
  2. Облаштування дренажної системи.
  3. Монтаж склопакета.
  4. Устаткування пароізоляції.
  5. Встановлення укосів.

Як монтувати?

Для встановлення потрібно:

  • зробити розмітку;
  • очистити робочий простір;
  • створити за допомогою шуруповерта отвори у даху;
  • використовуючи циркулярну пилку вирізати трикутники, а потім сформувати отвір;
  • встановити раму.

Як ставити та регулювати раму?

Порядок дій наступний:

  1. Витягніть склопакет і залишайте до завершального етапу в безпечному місці.
  2. Встановлюєте кронштейни знизу, переконуєтеся в надійності кріплення, але не надто затягуєте, щоб можна було регулювати рами.
  3. За допомогою рівня вимірюєте раму, щоб зрозуміти, чи немає перекосів. Якщо положення неідеальне, вирівнюєте його, використовуючи пластикові куточки.
  4. Затягуєте шурупи.

Підготовка ізоляції та дренажу

Перед тим, як встановити мансардне вікно, необхідно подбати про надійну гідро-, тепло-і пароізоляцію, інакше конструкція довго не прослужить. Нічого складного у фіксації ізоляційних матеріалів немає, а з інструментів знадобиться лише будівельний степлер. Потрібно буде сформувати жолоб для відведення вологи у верхній частині рами – деталь мають під нахилом, щоб виключити ризик розгерметизації системи.

Як монтувати оклад?

Без установки окладу домашньому майстру не обійтися, причому є кілька способів проведення роботи (вибір залежить від конфігурації покрівлі):

  • фальцевий;
  • спеціальний для дахів, виготовлених з хвилястих матеріалів.

Для монтажу необхідно зафіксувати нижню частину, а потім укласти бічні сторони (краї повинні розташовуватися на рамі). Найпростіше закріпити оклад на латах, а зовні закрити ізоляційним матеріалом.

Як встановити скло?

Як тільки основні монтажні операції завершені, можна приступати до встановлення знятого склопакета спочатку. Робиться це так:

  • вставляємо скло у раму;
  • фіксуємо ущільнювачем та штапиками;
  • перевіряємо стійкість становища;
  • покриваємо захисною плівкою на час виконання оздоблювальних робіт.

Внутрішнє оздоблення

Облицювання потрібне, щоб досягти оптимальної теплової та гідроізоляції. Що використовувати - вагонку, гіпсокартон або пластик, власник будинку вирішує сам, враховуючи стиль оформлення мансарди, фінансові можливості та свої уподобання.

Як правильно утеплити вікно?

З'ясовуючи, як правильно встановити мансардне вікно, не можна не звернути увагу на особливості утеплення конструкцій. Оптимальним матеріалом є мінеральна вата, яка:

  • швидко закріплюється та видаляється;
  • коштує недорого;
  • чудово виконує функцію теплової ізоляції.

Навіть при використанні монтажної піни без утеплювача не обійтися, тому що він дозволяє не тільки покращити мікроклімат у приміщенні, але також убезпечити віконну систему від деформацій у різну пору року.

Чи можна самому врізати мансардне вікно

Коли дах правильно встановлений і має ухил хоча б 15 градусів, то цілком реально зробити врізку.Докладніше про те, як встановити мансардне вікно в готовий дах:

  • потрібно приділити особливу увагу вибору місця, щоб не порушити красу фасадної композиції та не пошкодити елементи водостічної системи;
  • при розрахунках слід враховувати крок крокв;
  • розмір вікна має становити щонайменше 10% площі приміщення;
  • перед початком робіт слід вивчити інструкцію виробника;
  • важливо використовувати якісні кріплення та гідроізоляційний оклад;
  • не слід монтувати вікно на неутеплену покрівлю.

Встановлення мансардного вікна у м'яку покрівлю

Бажання відремонтувати горище може виникнути будь-якої миті, у тому числі, коли покрівельні роботи вже завершені. Якщо покрівля м'яка, то облаштувати отвір буде складніше, як мінімум через необхідність урахування розташування елементів кроквяної системи. На них необхідно буде зафіксувати поперечні бруски для закріплення конструкції. Не варто забувати і про витрати часу на підготовку. До початку основних робіт доведеться видалити частину покрівельного покриття, утеплювач і т.д. Щоб не витрачати сили і максимально швидко впоратися з ремонтом, має сенс звернутися до професіоналів.


    Комментарі

    Написати коментар

    Потрібен прайс?

    Залиште свої контакти і ми пришлемо вам прайс на пошту.

    Ви можете завантажити прайс нище за посиланням
    Завантажити

    Потрібен прорахунок?

    Залиште свої контакти і ми зателефонуємо для детального прорахунку.

    Дякуємо за заявку!
    Ми зв'яжемося з вами найближчим часом