Як вибрати мансардні вікна - повна інструкція від Almet

Як вибрати мансардні вікна

Раціональне використання кожного метра вільного простору в будинку – сучасний тренд, тому багато хто замислюється про переобладнання мансарди. Звичайне горище можна перетворити на повноцінну житлову зону, приміщення для відпочинку або ігор або створити місце для занять творчістю. Головне – продумати оформлення та подбати про гарне освітлення. Вибір мансардного вікна не таке легке завдання, як здається на перший погляд, адже потрібно визначитися не тільки з розміром та конструкцією, але й з типом відкривання, матеріалом рами та іншими факторами. За допомогою нашого огляду зорієнтуватись у достатку варіантів буде набагато простіше.

На що звертати увагу під час вибору мансардного вікна?

У віконних конструкцій, призначених для установки в мансардах, є одна важлива особливість - їх монтаж здійснюється під нахилом, причому кут може змінюватись від 45 до 90 градусів. Аналізуючи варіанти, покупці хочуть вибрати модель, яка поєднує адекватну вартість, довговічність і оптимальні теплотехнічні параметри. Основними критеріями пошуку є:

 • довжина, висота та ширина;
 • вага;
 • матеріал рами;
 • тип склопакета та варіанти скління;
 • розташування ручки;
 • спосіб відкривання;
 • енергоефективність;
 • специфіка керування (вручну або за допомогою пульта);
 • додаткові опції на кшталт вентиляційного клапана та фіксації стулки у зручному для миття положенні;
 • вартість;
 • фірма-виробник та термін дії гарантії. Алмет пропонує клієнтам продукцію власного виробництва, допомагаючи заощадити час та гроші, але при цьому бути повністю впевненими у відмінній якості виробів. У нашому каталозі представлені сертифіковані мансардні вікна, як вибрати потрібний варіант допоможе розібратися досвідчений консультант у телефонному або онлайн режимі.

При всій різноманітності віконних систем, їх комплектація обов'язково включає раму (пластикову або дерев'яну), стулку, оклад, склопакет та фурнітурні елементи. Увагу заслуговують тільки ті моделі, які мають такі особливості:

 • гарна шумоізоляція;
 • ударостійкий склопакет;
 • зручний та надійний механізм відкривання вікна;
 • точність розмірів (це важливо, щоб не виникло труднощів під час встановлення);
 • відповідне конструктивне рішення – вікно можна встановлювати над дахом у спеціальній коробці або інтегрувати під кутом.

Не варто також забувати, що функціональність, зовнішній вигляд і термін експлуатації залежить багато в чому від грамотності виконання монтажу.

Види мансардних вікон

Якщо не знаєте, які мансардні вікна краще вибрати, варто спочатку розібратися в їх класифікації. Залежно від матеріалу рами вікна можуть бути дерев'яними або пластиковими, а за принципом впливу розрізняють пристрої з електронним та ручним управлінням. По виконанні вони поділяються на:

 • балконні;
 • карнизні;
 • з додатковою верхньою вставкою;
 • світлові тунелі.

Також у продажу можна знайти нижні віконні елементи, що виконують допоміжну функцію, коли висвітлення головного джерела не вистачає.

Пластикове чи дерев'яне мансардне вікно

Зовнішній вигляд приміщення та витрати на скління мансарди залежать від матеріалу рами, тому вибирати потрібно ретельно. У виробів із ПВХ чимало плюсів:

 • недорога вартість;
 • екологічність;
 • yніверсальність застосування;
 • мінімальні вимоги щодо догляду;
 • швидкий монтаж.

З іншого боку, дерев'яні моделі хоч і коштують дорожче, але виглядають солідно, служать десятиліттями та створюють у приміщенні унікальну атмосферу, при цьому відрізняються підвищеною міцністю та ремонтопридатністю.

В обох варіантів є плюси та мінуси, вам потрібно просто вирішити, яким хочете бачити мансардне вікно, і скільки готові витратити на його придбання.

Визначаємо розмір та кількість вікон

Мансарди бувають різних розмірів та конфігурації. Їх призначення також може змінюватись, і, виходячи з цього, власнику будинку слід вирішувати, скільки має бути джерел природного світла. Бажано, щоб у приміщення потрапляли як прямі, і розсіяні чи навіть відбиті промені сонця. Число віконних конструкцій також залежатиме від їх розмірів – якщо простору небагато, достатньо одного великого вікна, а якщо площа значна, є сенс зробити кілька менших отворів. Спростити завдання допоможе вивчення будівельних норм, де прописані мінімальні показники освітленості. Альтернативний варіант - доручити розрахунки професіоналам, тоді підготовка до переобладнання займе мінімальну кількість часу.

В основному в мансардних приміщеннях житлового призначення встановлюють віконні системи з розмірами від 74 х 118 см. Діапазон значень величезний: ширина може становити від 55 до 134 см, довжина – від 78 см до 180 см. Чим менший кут нахилу даху, тим довше має бути вікно. На габарити вплине також розташування ручки та спосіб відкриття.

Вибираємо тип відкривання мансардного вікна

У покупців є три варіанти:

 1. Конструкції з центральною віссю повороту - характеризуються надійністю, дають приплив повітря в приміщення, радують демократичною вартістю, але можуть загороджувати прохід у відкритому положенні.
 2. Моделі з піднятою поворотною віссю – оснащені газовим підйомним механізмом, повністю переміщуються назовні, мають опцію автоматичної фіксації стулки, легко очищаються та мають різні варіанти монтажу.
 3. Вікна з комбінованою віссю повороту – забезпечують панорамний вигляд, відрізняються ергономічністю, підходять як оглядові вікна.

Вибираємо тип відкривання мансардного вікна

У покупців є три варіанти:

 1. Конструкції з центральною віссю повороту - характеризуються надійністю, дають приплив повітря в приміщення, радують демократичною вартістю, але можуть загороджувати прохід у відкритому положенні.
 2. Моделі з піднятою поворотною віссю – оснащені газовим підйомним механізмом, повністю переміщуються назовні, мають опцію автоматичної фіксації стулки, легко очищаються та мають різні варіанти монтажу.
 3. Вікна з комбінованою віссю повороту – забезпечують панорамний вигляд, відрізняються ергономічністю, підходять як оглядові вікна.

Вибираємо матеріал для мансардного вікна

При визначенні оптимального матеріалу потрібно орієнтуватися на сукупність факторів: особисті уподобання, матеріальні можливості, кількість вікон, частоту та обсяг атмосферних опадів. Ще один важливий нюанс – готовність власників витрачати час та зусилля на догляд за віконною системою. Дерев'яні рами потрібно шліфувати і знову покривати шаром фарби кожні 2-5 років, до того ж їм властиво набухати при контакті з вологою. Зате виглядають вони приголомшливо і при незначних пошкодженнях можуть бути легко відновлені, тоді як пластикові доведеться міняти повністю. Вироби з ПВХ менше схильні до температурних перепадів, мають максимальну вологостійкість і обходяться дешевше.

Як вибрати склопакет для мансардних вікон

Визначення найкращого варіанту залежить від бюджету, індивідуальних побажань власника будинку, а також кліматичних особливостей регіону та призначення мансарди. Головними критеріями відбору є:

 • заповнення склопакета;
 • тип скління;
 • кількість стекол.

Однокамерні склопакети з енергоефективності та теплоізоляції поступаються двокамерним, зате коштують дешевше.

Використовуйте наші поради, як вибрати мансардні вікна, для того, щоб знайти ідеальне доповнення для інтер'єру та екстер'єру вашого будинку, а наша компанія з радістю допоможе зробити вигідне замовлення та завершити перетворення в найкоротші терміни!

Комментарии

Написать комментарий